Spodní prádlo

Dámské spodní prádlo: Jak zvolit to pravé?

5e6de6c56095ba1c57c04939acce5bcfZorientovat se v kategorie dámského spodního prádla už dávno neznamená jen zvolit správnou barvu a velikost podprsenky a dokombinovat kalhotky, dnes je to mnohem složitější. Zkušená žena, která ví, jak zdůraznit své přednosti a odvést pozornost od nedostatků, by měla disponovat rozmanitými kusy spodního prádla počínaje tangy a push upkou, přes body a konče tvarující spodní košilkou.

Proberme tedy jednotlivé kategorie a typy dámského spodního prádla a připomeňme, pro jakou postavu a příležitost se hodí.

 

Dámské kalhotky:

Tanga: Tyto titěrné kalhotky se z domény striptýzových tanečnic proměnily v běžnou součást šatníku dívek a žen všech věkových kategori i profesí. Díky svému minimalistickému střihu totiž zahalují pouze nezbytné partie těla, a jsou tedy téměř neviditelné. V obepuntých šatech i kalhotách se nikdy nevzhledně nerýsují švy a pánové tento typ spodního prádla většinou více než oceňují.

Klasické kalhotky: Klasika, která ženám zaručuje pohodlí a decentní vzhled. Hodí se do práce, na sport i jiné volnočasové aktivity.

Kalhotky s vyšším pasem: Jsou skvělé pro všechny, kdo chtějí skrýt bříško coby hlavní problémovou partii. Vhodné jsou také do kostýmu nebo pod elegantní sukně a kalhoty střižené do pasu. Do kategorie kalhotek s vyšším pasem zpravidla spadají také kalhotky tvarující, jejichž úkolem je šikovně skrýt nedokonalosti v oblasti podbřišku.

Nohavičkové kalhotky (Boyleg): Jsou pohodlné, ale zároveň svůdné, přestože více zakrývají než odhlují. Vypadají přitažlivě na každé postavě.

Bokové kalhotky: Bokové kalhotky se hodí spíše pro štíhlou postavu a samozřejmě také pod veškeré bokové kalhoty a sukně, kde by vyšší kalhotky nevkusně vykukovaly pod oblečením.

Brazilky: Největší hit poslední sezóny? To jsou brazilky! Neboli něco mezi tangy a klasickými kalhotkami. Zakrývají podbřišek i partii třísel, samotné pozadí odhalují asi tak z poloviny, svým oblým střihem ale propůjčují zadečku žádané oblé proporce. Nejsou příliš odhalující, ale zároveň lichotí téměř každé postavě. Vypadají hezky pod oblečením i bez něj:-)

Podprsenky

Výběr správné podprsenky se při dnešní široké nabídce velikostí, střihů a typů stává pomalu uměním. Nejdůležitější je samozřejmě volba správné velikosti. Zde platí, že by obvod měl být vždy o něco menší než Vámi naměřené číslo tak, aby při vzpažení podprsenka držela na svém místě. Košíček by měl zakrývat celé prso a končit v linii podpaží.

Volba velikosti je ale jen začátek, pak je potřeba vybrat vhodnou barvu, materiál a střih.

Každá žena by v šatníku měla mít černou podprsenku, bílou podprsenku a především univerzální hladkou tělovou podprsenku. Chybět by neměla alespoň jedna podprsenka sportovní a jedna s variabilními tedy odnímatelnými ramínky.

A jak je to se střihy p72bb82e1d7393eb7a30529ff64408f01-image-261x393odprsenek? podívejme se na základní typy:

  • Vyztužená podprsenka s hladkými košíčky – Kvalitní měkká podprsenka s jemnou výztuží, kosticemi a hladkými košíčky je kouskem, který ocení prakticky každá žena. Hladké košíčky se nerýsují ani pod obepnutým oblečením, podprsenka tvaruje poprsí přirozeně a na rozdíl od push – up podprsenky zbytečně nepřidává na objemu ani u plnějšího poprsí, kde to není potřeba.
  • Vyztužená podprsenka s šitými košíčky – Nevýhodou šitých košíčků je fakt, že se švy mohou rýsovat pod oblečením a někdy mohou vytvářet špičatý vzhled poprsí. Na druhou stranu zase výborně drží i větší prsa a pokud je podprsenka kvalitně ušitá, skvěle tvaruje poprsí a dobře drží.
  • Polovyztužená podprsenka s krajkou – Polovyztužené podprsenky jsou žádaným kompromisem. Zespodu prsa perfektně drží a tvarují, krajková část ovšem působí velmi svůdně a přirozeně.
  • Nevyztužená podprsenka sportovní – Sportovní aktivita si žádá maximum pohodlí, prodyšnost a perfektní oporu, která zajistí, že ňadra i při náročné sportovní disciplíně zahrnující dynamický pohyb drží na svém místě a nezatěžují nositelku.
  • Nevyztužená podprsenka s kosticemi  – Nevyztužené podprsenky jsou velmi jemné, příjemně se nosí, působí na muže jako magnet a jsou skvěle prodyšné, takže se hodí do horkého letního počasí. Díky kosticím a kvalitnímu materiálu jsou vhodné zejména pro ňadra plných tvarů, které formují, ale hrudník díky nim nepůsobí zbytečně mohutně.
  • Bardotka – Bardotka neboli podprsenka balkonového střihu či balkonetka je klasikou, kterou by měla mít po ruce každá žena. Bardotka je typická rovným střihem, který prsa krásně zaoblí, a podepře je rovnoměrně zespodu, takže podprsenka perfektně drží. Často se proto vyrábí s odnímatelnými nebo jinak variabilními ramínky.
  • Push Up podprsenka s hlubokým dekoltem – Klasická pushupka je jasnou volbou pro všechny ženy s méně plnými tvary, které touží své přednosti zdůraznit a přidat jim na objemu. Štědrá výztuž prsa výrazně zvětší, přiblíží k sobě, a vytvaruje tak žádanou štěrbinku v dekoltu.

 

To ale ještě stále není vše, ve Vaší skříni by nemělo chybět body, spodní košilka, tvarující spodní prádlo a také punčochy.